Australia Bulgaria Canada China Cyprus Hong Kong India Indonesia
International Iran Japan Korea Macau Malaysia Mexico Mongolia
Netherland Nigeria Philippines Russia Singapore South Africa Sri Lanka Taiwan
Thailand USA Ukraine Vietnam Zimbabwe Jury VIP

Bulgaria

Name Team Title Code Gender
Garov Konstantin Radosvetov II - A A-1 BGR2A01 M
Petrov Radostin Asenov II - A A-2 BGR2A02 M
Dobrev Hristo Dobrev II - A A-3 BGR2A03 M
Zhekova Siana Atanasova II - A A-4 BGR2A04 F
Milusheva Yovka Nikolova II - A Leader BGR2A05 F
Stoyanova Vanya Stoyanova II - A Deputy Leader BGR2A06 F
Pavlova Maria Svetoslavova II - B B-1 BGR2B01 F
Ivanov Ivan Ivanov II - B B-2 BGR2B02 M
Ouroumova Lora Hristova II - B B-3 BGR2B03 F
Michaylov Nikola Ivanov II - B B-4 BGR2B04 M
Krasteva Margarita Yordanova II - B Leader BGR2B05 F
Dimitrova Tatyana Lubomirova II - B Deputy Leader BGR2B06 F
Dimitrov Dimitre Guerguiev II - B Accompany BGR2B07 M
Ivanov Zdravko Plamenov II - C C-1 BGR2C01 M
Sofronova Irina Julianova II - C C-2 BGR2C02 F
Yordanov Vasil Radkov II - C C-3 BGR2C03 M
Aleksiev Kaloyan Aleksandrov II - C C-4 BGR2C04 M
Karadjova Roumiana Todorova II - C Leader BGR2C05 F
Todorova Petya Todorova II - C Deputy Leader BGR2C06 F
Mileva Zlatina Todorova II - D D-1 BGR2D01 F
Chonev Radostin Krasimirov II - D D-2 BGR2D02 M
Georgiev Aleksandar Georgiev II - D D-3 BGR2D03 M
Kukova Simona Emiliyanova II - D D-4 BGR2D04 F
Nenkov Stoyan Ivanov II - D Leader BGR2D05 M
Petkov Svilen Valeriev II - D Deputy Leader BGR2D06 M
Yankov Nikolay Todorov III - A A-1 BGR3A01 M
Lapchev Atanas Nedkov III - A A-2 BGR3A02 M
Puleva Mirela Vasileva III - A A-3 BGR3A03 F
Georgieva Magdalena Marin III - A A-4 BGR3A04 F
Radnev Dinko Ivanov III - A Leader BGR3A05 M
Dimova Petya Dimova III - A Deputy Leader BGR3A06 F
Slavov Stancho Stamov III - A Accompany BGR3A07 M
Savova Diana Dimitrova III - A Accompany BGR3A08 F
Benova-Ananieva Yordanka Angelova III - A Accompany BGR3A09 F
Rusev Alexander Velinov III - B B-1 BGR3B01 M
Gospodinov Georgi Kirilov III - B B-2 BGR3B02 M
Barakov Dimo Georgiev III - B B-3 BGR3B03 M
GeorgievaGabriela Ventsislavova III - B B-4 BGR3B04 F
Stalev Atanas Nanev III - B Leader BGR3B05 M
Nedyalka Dimova Dimitrova III - B Deputy Leader BGR3B06 F
Veselinova Pavlena Nenova III - C C-1 BGR3C01 F
Dung Nguyen Chi III - C C-2 BGR3C02 M
Ivanov Emiliyan Rogachev III - C C-3 BGR3C03 M
Antonov Alexander Tenev III - C C-4 BGR3C04 M
Sharkova Irina Petrova III - C Leader BGR3C05 F
Elena Stancheva-Hristova III - C Deputy Leader BGR3C06 F
Chobanov Stanislav Georgiev III - D D-1 BGR3D01 M
Yordanov Yordan Dimitrov III - D D-2 BGR3D02 M
Shterev Stanislav Nikolaev III - D D-3 BGR3D03 M
Yotov Tsvetan Vasilev III - D D-4 BGR3D04 M
Angelov Ivan Andreev III - D Leader BGR3D05 M
Petkov Pavlin Panov III - D Deputy Leader BGR3D06 M